Można powiedzieć, iż współczesne kurczęta brojlery to sprinterzy, gdyż odchów tych ptaków trwa ok. 37-42 dni. Dlatego błędy popełnione w pierwszym okresie odchowu, czyli w momencie startu, mogą spowodować starty, których w kolejnych etapach nie uda się odrobić.

Prawidłowy sposób żywienia ptaków, dostosowany do potrzeb fizjologicznych
i produkcyjnych w zależności od ich wieku, umożliwia prawidłowy rozwój kurcząt brojlerów w pierwszym etapie odchowu oraz wykorzystanie potencjału produkcyjnego w dalszych jego fazach.

Istotnym elementem w żywieniu kurcząt rzeźnych jest uwzględnienie poszczególnych etapów rozwoju i wzrostu ptaków, podczas których zmienia się ich zapotrzebowanie na poszczególne składniki pokarmowe. Dlatego przy wyborze mieszanek paszowych należy kierować się tym, jak bardzo są one dostosowane do potrzeb ptaków w poszczególnych okresach odchowu. W pierwszych dniach życia kurcząt brojlerów mają one mniejsze wymagania energetyczne, a większe zapotrzebowane m. in. na białko (aminokwasy), witaminy oraz makro i mikroelementy w porównaniu do ptaków starszych.

W początkowych dniach życia piskląt następuje przede wszystkim rozwój kośćca oraz narządów wewnętrznych, dlatego właściwie zbilansowana pasza z dobrej jakości materiałów paszowych jest tak ważna na tym etapie.

Pamiętać należy, iż właściwe żywienie kurcząt to nie tylko odpowiednia mieszanka paszowa, ale także właściwe zastosowanie programu świetlnego, który reguluje okresy pobierania paszy i spoczynku ptaków. Ponieważ mineralizacja kości następuję w fazie spoczynku (ciemności) zbyt intensywny program świetlny może spowodować problemy z kośćcem, gdy zacznie przyrastać masa mięśniowa ptaków.

Cedrob Pasze w pierwszym okresie odchowu kurcząt rzeźnych proponują dwie pełnoporcjowe mieszanki paszowe typu starter do 7 dnia życia oraz od 8 do 15 dnia życia ptaków. Obydwie mieszanki paszowe są produkowane w postaci kruszonki w celu ułatwienia młodym ptakom pobieranie paszy dostosowanego do ich możliwości.  Dwa rodzaje mieszanek paszowych typu starter, przeznaczone na pierwszy etap życia ptaków pozwalają dokładniej ustalić i pokryć zapotrzebowanie kurcząt rzeźnych na poszczególne składniki pokarmowe. Pierwsza mieszanka paszowa uwzględnia   m. in. to, że pisklęta korzystają jeszcze z rezerw energetycznych, które są zgromadzone w woreczku żółtkowym do momentu jego resorpcji. Druga pasza jest bogatsza pod względem energetycznym, dostosowanym do wieku i wymagań ptaków. Obydwie mieszanki paszowe typu starter są odpowiednio zbilansowane pod względem wszystkich składników pokarmowych ptaków, dostosowanych do ich potrzeb w danym okresie i zapewniają wysoki status zdrowotny kurcząt rzeźnych.

Mieszanki paszowe typu starter w Cedrob Pasze są produkowane z wysokiej jakości, łatwostrawnych materiałów  paszowych, co zwiększa przyswajalność składników pokarmowych, a tym samym zapewnia prawidłowy rozwój kurcząt rzeźnych w pierwszym etapie prowadzonej produkcji.