W świecie natury gazele to jedne z najszybszych zwierząt, które potrafią rozwinąć imponującą prędkość - nawet do 100 km/h. W świecie biznesu tym mianem określa się dynamicznie rozwijające się firmy, które doskonale radzą sobie na rynku, pomimo intensywnej konkurencji. Co roku zestawienie najlepiej prosperujących firm publikuje dziennik „Puls Biznesu".

W najnowszym rankingu Gazele Biznesu już po raz trzeci z rzędu znalazły się Rzeszowskie Zakłady Drobiarskie Res-Drob Sp. z o.o. Wzorem lat poprzednich o zakwalifikowaniu firmy do rankingu decydował procentowy przyrost obrotów, jaki dany podmiot osiągnął w ciągu ostatnich trzech lat.

- Ubiegły rok był dla nas bardzo udany. Oprócz rankingu Gazele Biznesu, znaleźliśmy się także w zestawieniu przedsiębiorców Podkarpacia „Złota 100 Nowin". Każde takie wyróżnienie to dla nas sygnał, że zmierzamy w dobrym kierunku. Jest nam niezmiernie miło, że mając za sobą 60-letnią tradycję istnienia na rynku, nadal jesteśmy w gronie najdynamiczniej rozwijających się firm - mówi Marek Jurkiewicz, prezes zarządu Rzeszowskich Zakładów Drobiarskich Res-Drob.

Rzeszowskie Zakłady Drobiarskie Res-Drob eksportują swoje produkty m.in. do Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Niemiec i Czech. W planach przedsiębiorstwa na najbliższe lata jest budowa nowoczesnego zakładu produkcyjnego oraz wprowadzenie na rynek nowych wyrobów.