Na terenie Wystawy Zwierząt w sobotę i w niedzielę odbył się pokaz korekcji racic, zorganizowany przez firmę Blattin. Szkolenie teoretyczne oraz część praktyczną przeprowadził wieloletni praktyk tech. wet. Jan P. Weihs, członek Krajowego Stowarzyszenia Korektorów i Terapeutów Racic. Prezentacja poruszała niezwykle ważną kwestię jaką są zdrowe racice. Weihs tłumaczył jak rozpoznać zmiany chorobowe oraz jaki mają one wpływ na ogólne samopoczucie zwierząt oraz wydajność mleczną i wskaźniki rozrodu.

Zwiedzający wystawę mieli możliwość zapoznania się ofertą nowego działu Blattin Technika. Po raz pierwszy na targach tych zaprezentowane zostały wozy paszowe Blattin oraz wentylatory.

Odwiedzający stoisko Blattin mieli także szansę wzięcia udziału w konkursie, w którym do wygrania była rolka folii Silotite PRO.

Podczas Wystawy Zwierząt odbył się także pokaz młodych hodowców, na którym dzieci w wieku od 3 do 13 lat prezentowały swoje zwierzęta. Zaangażowanie dzieci było ogromne i z daleka można było zauważyć pasję hodowcy, która w nich drzemie. Firma Blattin popierama takie inicjatywy i co roku nagradza dzieci biorące udział w Konkursie Młodego Hodowcy.