Jak podaje portal money.pl na Krakowskiej Aukcji Koni Arabskich wystawionych zostanie prawie 30 koni, a impreza potrwa 3 dni.

Współorganizatorami, według cytowanego portalu, są: Anna Stojanowska (była inspektor w Agencji Nieruchomości Rolnych), Jerzy Białobok (były prezes stadniny koni w Michałowie), Marek Trela (były prezes stadniny koni w Janowie Podlaskim) i Barbara Mazur (właścicielka filmy Polturf, która przez lata organizowała aukcje w Janowie Podlaskim).

Stojanowska zapewniła w rozmowie z money.pl, że organizatorzy nie mają w planach budowania konkurencyjnej imprezy dla Pride Of Poland, corocznej aukcji odbywającej się podczas Dni Konia Arabskiego w Janowie Podlaskim. Podkreśliła, że chodzi o miłość do koni oraz pasję.

Według informacji portalu money.pl do Krakowa przyjedzie również Shirley Watts (żona perkusisty zespołu Rolling Stones), która w tym, jak i poprzednim roku nie pojawiła się na aukcji w Janowie.

W marcu i kwietniu ub. roku w Janowie padły dwie klacze dzierżawione od Watts - śledztwo w tej sprawie zostało umorzone. Według ustaleń prokuratury, opieka weterynaryjna nad zwierzętami była prawidłowa, wykluczono, by mogło dojść do ich otrucia. Według ustaleń klacze padły z powodu skrętu jelit.

Obie klacze zostały niegdyś kupione przez Watts właśnie na aukcjach w Janowie. Po ich padnięciu Watts zabrała inne swoje konie z janowskiej stadniny.