Rozgrywany w Paryżu pokaz jest dla hodowców koni czystej krwi najważniejszym i najbardziej prestiżowym wydarzeniem roku, wieńczącym wielomiesięczne wysiłki.

Dwunastoletnia klacz Kwestura jest jednym z najbardziej utytułowanych koni na świecie, ma na swoim koncie wygrane w wielu międzynarodowych czempionatach, między innymi otrzymała tytuł Narodowej Czempionki Stanów Zjednoczonych w 2002 a w 1999 została Czempionką Klaczy Pucharu Narodów w Aachen, Niemcy.

Razem z Kwesturą do Paryża na Czempionat Swiata pojechało jeszcze 9 innych koni z Janowa Podlaskiego: dwuletnie Sefora po Ekstern od Sawantka po Pepton i Pinta po Ekstern od Pilar po Fawor oraz sześcioletni Poganin po Laheeb od Pohulanka po Pepton,
z Michałowa : dwie trzyletnie córki ogiera Gazal Al. Shaqab - Ejrene od Emocji po Monogramm i Pistoria od Palmiry po Monogramm, dziewięcioletnia El Dorada po Sanadik El Shaklan od Emigrantka po Eukaliptus, dwunastoletnie Kwestura po Monogramm od Kwesta po Pesennik i Palmira po Monogramm od Palestra po Penitent oraz pięcioletni Esparto po Ekstern od Ekspozycja po Eukaliptus i jedenastoletni Grafik po Eukaliptus od Gaskonia po Probat.

Polskie konie zrobiły jak zwykle ogromne wrażenie, kwalifikując się w większości do finałów. Na dziesięć przywiezionych koni, siedem znalazło się z ścisłych finałach, przy 126 koniach z całego świata uczestniczących w Czempionacie.

Źródło: ANR