Jury było pełne uznania dla sposobu, w jaki polski Zarząd Operacyjny De Heus na przestrzeni ostatnich 15 lat rozwinął oddział firmy w wiodącego dostawcę pasz dla zwierząt w Polsce, głównie dzięki organicznemu rozwojowi. Jury podkreśliło również istotny wkład De Heus Polska w rozwój rodzimego rolnictwa. Oceniono, że firma De Heus Sp. z o.o. bardzo szybko poszerzyła wiedzę o żywieniu oraz ich hodowli, po czym z powodzeniem zastosowała ją w praktyce – na korzyść krajowych hodowców zwierząt.

Jesteśmy zaszczyceni przyznaniem nagrody Dutch-Polish Business Award 2011. Uważamy, iż stanowi ona nadzwyczajny wyraz uznania naszych wysiłków i ambicji, z jaką polscy i holenderscy koledzy współpracowali, umożliwiając osiągnięcie przez firmę De Heus pozycji wiodącego dostawcy pasz w Polsce – powiedział Koen de Heus. – Dumą napawa nas entuzjazm naszych polskich współpracowników, z jakim nieustannie doskonalą sposób świadczenia usług zarówno swoim, jak i naszym klientom. Nagroda będzie dodatkowym bodźcem do dalszego rozwoju w Polsce. Ponadto jest potwierdzeniem naszego właściwego podejścia do rynku – dodał.
 
Zamysłem Holendersko-Polskiej Nagrody dla Biznesu jest podkreślenie osiągnięć i stymulacja rozwoju działalności biznesowej holenderskich przedsiębiorców na terenie Polski. DPBA jest owocem wspólnej inicjatywy Holendersko-Polskiego Centrum Promocji Handlu (NPCH) oraz Holendersko-Polskiej Izby Gospodarczej i jest organizowana w ścisłej współpracy z Ambasadą RP.