"Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa poinformował, że w związku z zaistniałą sytuacją, mając na uwadze zapewnienie bieżącej działalności Spółki ”Stadnina Koni Janów Podlaski” Sp. Z o.o., zgodnie z przysługującymi mu uprawnieniami na podstawie art. 201 § 4 Kodeksu spółek handlowych, z dniem 17 marca 2023 r. dokonał zmian w składzie Zarządu Spółki. KOWR odwołał ze stanowiska Prezesa Zarządu Spółki Panią Hannę Sztukę i w jej miejsce powołał na to stanowisko Pana Marcina Oszczapińskiego" - czytamy w komunikacie prasowym.

Wcześniej, podczas strajków pracowników, poparcia Sztuce udzielił Sławomir Izdebski, prezes OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych, argumentując, że ma ona doświadczenie i jest odpowiednią kandydatką na to stanowisko. Wcześniej pracowała w Michałowie i Białce. 

Pani Hanna Sztuka nie wzięła się z Niką. To nie jest żaden spadochroniarz, to fachowiec, który został pierwszy raz w historii zaproponowany przez związki zawodowe rolników i przez samych rolników. Mamy już dość tego, co się dzieje w spółkach Skarbu Państwa, dość tego, co się dzieje w stadninach koni zarządzanych przez nieudolnych urzędników – mówił Izdebski.