Narodowy Pokaz to wydarzenie, na którym od lat prezentowane są najpiękniejsze konie z państwowych i prywatnych stadnin. W ciągu trzech dni rywalizacji zaprezentuje się około stu "arabów". Będą one oceniane przez międzynarodowych sędziów w klasach wiekowych, osobno klacze, osobno ogiery, a spośród najlepszych wyłoniony zostanie Narodowy Czempion.

W poprzednich latach impreza ta poprzedzała aukcję koni "Pride of Poland" oraz "Summer Sale" i odbywała się w stadninie koni w Janowie Podlaskim.

W tym roku wydarzenie adresowane jest nie tylko do miłośników koni, ale również do całych rodzin. Oprócz Narodowego Pokazu oraz regularnych gonitw, które jak co weekend będą mieć miejsce na Służewcu, na odwiedzających czekają dodatkowe atrakcje.

Natomiast w niedzielę, po zakończeniu Narodowego Pokazu, zaplanowano Dzień Arabski na Wyścigach, czyli osiem gonitw, w których wezmą udział wyłącznie konie tej rasy.

Wstęp na Narodowy Pokaz Koni Arabskich jest bezpłatny. Organizatorem imprezy jest Polski Klub Wyścigów Konnych oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.