Uruchomiona przez firmę linia produkcyjna pozwala obecnie na produkcję granulatu w trzech rozmiarach (2,5 mm, 3,5 mm, 4,2 mm), dzięki czemu paszą mogą być karmione wszystkie roczniki ryby (narybek, kroczek, karp konsumpcyjny). Nowoczesna technologia produkcji oraz wykorzystanie produktów ubocznych z produkcji oleju rzepakowego złożyły się na produkt o wysokich wartościach odżywczych. Polkarp zapewnia rybom hodowlanym dietę zbilansowaną pod względem ich zapotrzebowania na materiał budulcowy (aminokwasy) i energię (węglowodany i tłuszcz). Oprócz tego pasza pomaga w przywróceniu dobrego stanu ryb po zimie oraz uzyskanie mięsa o znakomitych walorach smakowych.

- Badania przeprowadzone przez Zakład Ichtiobiologii i Gospodarki Rybackiej PAN w Gołyszu wykazały, że Polkarp jest paszą wartościową nie tylko w samym procesie żywienia. Mięso ryb żywionych mieszanką zawiera bowiem wyższy poziom kwasów tłuszczowych z grupy omega-3 i omega-6. Są to składniki występujące w rzepaku, niezbędne w zbilansowanej diecie człowieka oraz mające pozytywny wpływ na jego zdrowie – mówi Sławomir Fajkis, technolog Z.T. „Bielmar".

- Ze względu na korzystny wpływ na podniesienie produkcji w stawach o średniej lub niskiej produktywności naturalnej, Polkarp polecany jest do stosowania szczególnie jako pasza uzupełniająca - dodaje Sławomir Fajkis.

Mieszanka paszowa Polkarp, produkowana przez Zakłady Tłuszczowe „Bielmar", posiada Certyfikat Jakości Granulatu, wydany przez Instytut Zootechniki Państwowy Instytut Badawczy w Balicach.