Palmira wyhodowana w Michałowie zdobyła też tytuł czempionki klaczy starszych. Czempionką klaczy młodszych została 3-letnia Eirene również ze stadniny w Michałowie, natomiast czempionem ogierów starszych - siwy 6-letni Poganin z Janowa Podlaskiego. Wśród ogierów młodszych triumfował 3-latek ze stadniny w Białce - Celsjusz

Konie były oceniane przez międzynarodowe jury. Sędziowie oglądali zwierzęta w ruchu - stępie, kłusie oraz nieruchome, i przyznawali im punkty za budowę poszczególnych części ciała. Wśród zagranicznych sław w Janowie w roli sędziego Pokazu Narodowego wystąpiła księżniczka Alia, siostra króla Jordanii.

Na aukcję główną Pride of Poland w niedzielę 12 sierpnia b.r. wystawiono 33 klacze i 2 ogiery. W zeszłym roku najdroższe konie powędrowały aż do Australii: ogier Espadero został sprzedany za 210 tys. euro, klacz Gehenna za 180 tys. euro, a Hula za 160 tys. euro. Kwoty te są imponujące, ale daleko im do sum, jakie polskie araby osiągały w latach 80. XX w.: ogier El Paso sprzedany został za cenę 1 mln USD w 1981 r., zaś klacz Penicylina - 1,5 mln USD w 1985 r.

Źródło: PAP