Dramiński w tym roku wprowadzi do sprzedaży nowy wilgotnościomierz do ziarna - Twist Grain. Jest to pierwszy na świecie, tak mały wilgotnościomierz. Urządzenie z nowym, cyfrowym rozwiązaniem z trzystopniowym pomiarem, o wysokiej częstotliwości.

- Urządzenie daje możliwość zaprogramowania dowolnego ziarna przez użytkownika, poprawę kalibracji, a także ogromną powtarzalność wyników. Jest bardzo prosty w obsłudze, posiada nakrętkę z sygnałem dźwiękowym, która umożliwia kontrolę dokręcenia ściśnięcia ziarna. Produkt łatwy, tani i dla wszystkich grup rolników – powiedział podczas prezentacji urządzenia Krzysztof Godzina, dyrektor pionu handlowego.

Kolejne urządzenie przeznaczone dla działu produkcji zwierzęcej to ultrasonograf z sondą liniową do badania krów i koni – iScan. Produkt jest przeznaczony zarówno dla lekarzy jak i producentów i hodowców. Lekkie, przenośne urządzenie, które daje możliwość pracy aż do 5 godzin na jednej baterii.

Ostatnie urządzenie jest przeznaczone dla działu medycyny ludzkiej. Jest to nowy ultrasonograf medyczny klasy premium. Do wyboru lekarze mają dwie wersje: terenową oraz gabinetową.

- Urządzenie wykonane po raz pierwszy na bazie wieloletnich doświadczeń i obserwacji, coś na bardzo wysokim technologicznym poziomie – potwierdził dyrektor Godzina.