- Dla nas bazą jest produkcja wołowiny, produkujemy ją od 43 lat. Wołowina z Łukowa jest już dobrze znana w Polsce, dawno na nią postawiliśmy, a teraz szczególnie widzimy wzrosty w tym obszarze – podkreślała Prezes Zarządu Łmeat-Łuków, w trakcie debaty „Przemysł mięsny. Redefinicja priorytetów w sektorze przetwórstwa”, podczas VIII FRSiH

Grażyna Prokopiuk jednocześnie zauważyła, że utrzymanie pozycji lidera w branży nie jest możliwe bez ciągłego rozwoju i dokładnego analizowania swojej pracy.  Mimo tego, że od kilku lat słyszy się , że branża mięsna jest przeinwestowana, to właśnie teraz jest najlepszy czas aby przeprowadzać i finalizować inwestycje – bo najlepiej inwestuje się w kryzysie.

– Sektor produkcji mięsa jest poddany bardzo mocnej eksploatacji, dlatego inwestycje to często modernizacja obecnych linii, specjalizacja ale także ograniczenie zatrudnienia, które jest coraz bardziej kosztowne. Jako zakład w Łukowie kończymy w tym roku inwestycje za ponad 70 mln zł. Nigdy nie inwestowaliśmy tak dużo, ale teraz jest dobry czas na takie działania. Poza tym, zawsze podnoszą one konkurencyjność podmiotów na rynku  – podkreślała Grażyna Prokopiuk.  

Organizatorem konferencji jest Grupa PTWP, organizator m.in. Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, a także wydawca magazynów i portali internetowych: Nowy Przemysł, wnp.pl, Rynek Spożywczy, portalspozywczy.pl, dla handlu.pl, farmer.pl oraz magazynu Farmer, Rynek Zdrowia, propertynews.pl, portalsamorzadowy.pl, a także wielu innych projektów internetowych i prasowych.