Poskrom jest tak skonstruowany, aby utrzymywał bezpiecznie krowę bez ruchu. Również pasy, które podtrzymują krowę od dołu, zapobiegają jej przesuwaniu się, gdy podnoszone są nogi. Poskrom ma dźwignię ręcznie sterowaną, co pozwala na dowolny wybór wysokości, na jakiej znajduje się krowa. Umożliwia to wygodną pracę w czasie korekcji racic.

Wózek do higieny racic służy do ich mycia podgrzewaną wodą. Temperatura wody może być regulowana za pomocą termostatu, znajdującego się na frontowej ścianie wózka. Pożądaną temperaturę osiąga się w 15 minut po włączeniu wózka. Na górze jest zbiorniczek, wypełniony specjalnym, nisko pieniącym się mydłem. Racice spryskiwane są strumieniem wody za pomocą lancy, z pistoletowym zakończeniem i dodatkową osłoną gumową, aby woda nie rozpryskiwała się na boki. Wózek może być wyposażony dodatkowo we wspornik służący do zamontowania drążka teleskopowego, do którego można podłączyć wąż.

Bandaż dla krów to unikatowy produkt, który w tym roku Strangko pokazało po raz pierwszy na duńskich targach AGROMEK. Jest on już dostępny także w Polsce. Bandaż jest utrzymywany na racicy za pomocą cienkiej warstwy materiału rozpuszczalnego w wodzie. Po zakończonym leczeniu bandaż może być łatwo usunięty strumieniem wody o temperaturze 45 stopni. Nie trzeba więc ponownie krowy unieruchamiać w poskromie. Bandaż można zdjąć, na przykład, w hali udojowej podczas doju.

Źródło "Farmer" 08/2006