FARMA w tym roku to przede wszystkim okazja do zobaczenia szerokiej oferty firm działających na rynku trzody chlewnej, bydła oraz drobiu. W czterech halach zamontowano specjalne ekspozycje imitujące oborę, kurnik oraz chlewnie.

farma09_07

Organizatorzy przyznali cztery złote medale medale MTP dla firmy BIN Sp. z o.o. z Aleksandrowa Kujawskiego za linię paszową H203, firmy GLS TANKS GmbH z Austrii za komorę fermentacyjną biogazowni ze stali szkliwionej, firmy JFC Polska Sp. z o.o. z Dąbrówki za przesuwne okna wentylacyjne oraz dla firmy Alltech za preprat dla krów OPTIGEN, będący skoncentrowanym źródłem azotu niebiałkowego.
Na zdjęciu medal odbiera Jerzy Kruk, przedstawiciel firmy Alltech.

sawicki_farma09

FARMA rozpoczęła się krótką konferencją prasową, w której uczestniczył głównie minister rolnictwa Marek Sawicki. W swoim wystąpieniu wspomniał o przygotowywanym projekcie uwolnienia ziemii rolnej z zasobów Agencji i przekazaniu jej na określonych warunkach rolnikom indywidualnym.  Ma to jego zdaniem poprawić strukturę polskiego rolnictwa. Minister zapenił, że prowadzi starania, aby przedłużyć możliwość dofinansowywania zakupu ziemi przez rolników do końca 2013 roku, a nie jak to jest obecnie do końca bieżacego roku.

 Mała galeria (zdj. R.Leroch ):

 farama09_04  farma09_05  farma09_02 farma09_01  farma09_06