Wnioski o dopłaty do rodzin pszczelich. Wiemy do kiedy można je składać

O dofinansowanie będą się mogli ubiegać pszczelarze prowadzący działalność nadzorowaną w zakresie utrzymywania pszczół wpisani do rejestru prowadzonego przez Powiatowego Lekarza Weterynarii oraz posiadający numer ewidencji producentów nadany przez ARiMR.

Jeżeli hodowca pszczół chce otrzymać pomoc, a nie jest zarejestrowany w ARiMR, musi wystąpić o nadanie numeru ewidencyjnego najpóźniej w dniu składania wniosku o wsparcie - zaznaczono w komunikacie.

W tym roku dofinansowanie do każdej rodziny pszczelej, której udało się przetrwać zimę wynosi 50 zł, w poprzednim roku było to 20 zł.

Nabór będzie prowadzony do 31 maja 2023 r.

Czytaj też:

Komisja zaakceptowała dopłaty do zbóż. Wyjaśniamy, o które chodzi

Wymogi bioasekuracji. Zagraniczne media zwracają uwagę na ryzyko

Kolejny rekord cen tuczników. Pękła bariera 11 zł za klasę E!

Gdzie złożyć wniosek o dopłaty do rodzin pszczelich?

W dniu jego rozpoczęcia na stronie internetowej Agencji zostanie zamieszczony wzór wniosku wraz z instrukcją wypełniania.

Dokumenty będą przyjmować biura powiatowe ARiMR. Wnioski będzie można składać osobiście lub przez pełnomocnika, wysyłać poleconą przesyłką rejestrowaną nadaną w placówce Poczty Polskiej lub za pośrednictwem platformy ePUAP.

Pula środków na ten cel w tegorocznym naborze wynosi 60 mln zł. W 2021 r. było to 20 mln zł, a w ubiegłym roku - 23 mln zł - poinformowała ARiMR.