- Utworzenie Merial Poland jest ważnym krokiem w realizacji strategii rozwoju Grupy Sanofi
w naszym kraju. Wzmacniając swoją obecność na polskim rynku weterynaryjnym, potwierdzamy naszą pozycję jednej z czołowych firm farmaceutycznych w Polsce, oferującej kompleksowy portfel produktów – powiedziała Marynika Woroszylska-Sapieha, pełniąca funkcję Dyrektora Generalnego Grupy Sanofi w Polsce.

Od kilku lat Merial prowadzi działalność w Polsce za pośrednictwem swojego wyłącznego dystrybutora – firmy VetTrade. Dzięki tej współpracy, spółka Merial zbudowała swoje główne marki produktów, w tym: Frontline, Rabisin, Circovac i Eprinex, a także szczepionki dla ptactwa: Vaxxitek.

- Uruchomienie oddziału Merial Poland stanowi element naszej strategii zmierzającej
do wzmocnienia obecności na rynkach rozwijających się, które w najbliższych latach zapewnią nam potencjał wzrostu. Merial Poland pozwoli nam przyspieszyć proces wprowadzania na rynek nowych produktów dla bydła, trzody chlewnej, drobiu oraz zwierząt domowych na prężnie rozwijającym się rynku rozwiązań i usług weterynaryjnych, którego wartość ocenia się na ponad 100 mln euro – powiedział José Barella, Prezes (CEO) firmy Merial.

Do końca bieżącego roku VetTrade będzie w dalszym ciągu odpowiadać za komercjalizację produktów Merial, a następnie wraz z firmą Merial zaangażuje się w proces uruchamiania nowego oddziału.

Merial jest spółką sektora ochrony zdrowia zwierząt, dostarcza na rynek szerokiej gamy produktów przyczyniających się do poprawy zdrowia, samopoczucia oraz wydajności wielu różnych gatunków zwierząt. Merial zatrudnia około 6 tys. pracowników i prowadzi działalność w ponad 150 krajach na świecie. W 2012 r. spółka osiągnęła sprzedaż na poziomie 2,2 mld euro (tj. 2,8 mld dolarów). Merial należy do Grupy Sanofi.

Firma Sanofi, zajmuje się odkrywaniem, opracowywaniem i upowszechnianiem rozwiązań terapeutycznych, które zaspokajają potrzeby pacjentów. Firma Sanofi jest notowana na giełdach w Paryżu i Nowym Jorku. Do Grupy Sanofi w Polsce należy m.in. Sanofi Pasteur, a także Zentiva, Nepentes S.A. oraz Genzyme. Grupa Sanofi w Polsce zatrudnia blisko 1 tys. pracowników, w tym 250 osób w fabryce w Rzeszowie. Według danych IMS Health, Grupa Sanofi zajmuje jedno z wiodących miejsc w krajowym rankingu największych przedsiębiorstw farmaceutycznych.