Całkowita liczba przypadków ASF w populacji dzików wkrótce przekroczy 500. W ciągu ostatniego tygodnia przybyło nam kolejnych14 przypadków choroby. Potwierdzono je na terenie województwa podlaskiego, mazowieckiego i lubelskiego. Na szczególną uwagę zasługuje wystąpienie pomoru u dzika znalezionego na terenie miejscowości Murowany Most (gm. Krasnopol, pow. sejneński, woj. podlaskie). To pierwszy przypadek pomoru który wystąpił w północnej części województwa.

W województwie podlaskim pomór pojawił się także w miejscowości Krzysztoforowo (gm. Sidra, pow. sokólski) i w miejscowości Orzechówka (gm. Goniądz, pow. moniecki).

Tradycyjnie już najwięcej przypadków pomoru pojawiło się w gminach województwa lubelskiego. ASF potwierdzono u dzików z terenu miejscowości:

- Ogrodniki (gm. Piszczac, pow. bialski)
- Dobropol (gm. Wyryki, pow. włodawski)
- Kaplonosy (gm. Wyryki, pow. włodawski)
- Puchacze (gm. Drelów, pow. bialski)
- Zaścianki (gm. Międzyrzec Podlaski, pow. bialski)
- Jurki (gm. Kąkolwenica, pow. radzyński)

Dwa przypadki choroby potwierdzono na terenie miejscowości Suchawa (gm. Wyryki, pow. włodawski). Pomór potwierdzono także u dzików znalezionych pomiędzy miejscowościami Turów i Płudy (gm. Radzyń Podlaski, pow. radzyński).

Kolejne dwa przypadki choroby u dzików potwierdzono na terenie gminy Korczew w powiecie siedleckim. Obecność wirusa wykryto w tkankach dzików znalezionych w kompleksie leśnym Mokrany – Gajówka, i na terenie miejscowości Laskowice.

Od lutego 2014 roku w kraju wystąpiło już 491 przypadków choroby w populacji dzików, z czego w tym roku już 323.