Na początku marca 2023 roku firma hodowlana Agroceres PIC otworzyła swoją nową stację hodowlaną w mieście Paranavai w Brazylii. Budowa zakładu kosztowała równowartość około 60 mln euro. Jest to obecnie największy i najnowocześniejszy ośrodek hodowli trzody chlewnej w Ameryce Łacińskiej. Cały kompleks zajmuje powierzchnię około 70 tys. m² – to prawie dziesięć boisk piłkarskich.

Według firmy, chce ona realizować swoje plany ekspansji oraz rozszerzać i ulepszać obsługę klienta w Ameryce Południowej. Jak powiedział rzecznik, dzięki tym wysiłkom Brazylia stanie się jednym ze światowych centrów rozwoju genetycznego populacji świń.

 

 

Celem - hodowla zwierząt o wysokiej wartości genetycznej

Zakład posiada nowoczesne: konstrukcję, technologię oraz koncepcje produkcji. Dzięki nim będzie można uzyskiwać knury i maciory hodowlane o bardzo wysokiej genetycznej wartości hodowlanej dla Brazylii i świata. Obecnie w całej Brazylii istnieje sieć elitarnych farm.

Agroceres PIC jest upoważniony do eksportu stada hodowlanego do Chile, Urugwaju, Paragwaju, Boliwii i Kolumbii. Materiałem genetycznym zainteresowane są również takie kraje jak USA, Kanada, Meksyk czy Chiny. Ponadto, zdaniem firmy, zapewniona zostanie samowystarczalność i genetyczna niezależność brazylijskich producentów, spółdzielni i agrobiznesu.

Największy  brazylijski import genetyki trzody chlewnej

Zgodne z rządowymi przepisami dotyczącymi higieny, pierwsza partia 900 elitarnych świń dotarła do stacji kwarantanny Cananeia (EQC). Był to największy import genetyki świń w historii Brazylii.