Nowe przypadki ASF wystąpiły na obszarze sześciu województw: warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, lubelskiego, podkarpackiego, lubuskiego i wielkopolskiego. Tradycyjnie już najwięcej przypadków potwierdzono na Ziemi Lubuskiej: w tej części kraju potwierdzono 32 zachorowania. Wystąpiły one w powiecie zielonogórskim, nowosolskim, wschowskim i krośnieńskim.

Tylko nieznacznie mniej zachorowań odnotowano na Lubelszczyźnie. W tej części kraju potwierdzono 28 nowych przypadków ASF - większość z nich  na południu regionu (powiat tomaszowski, biłgorajski i zamojski). Poza tym choroba wystąpiła również w powiecie janowskim, świdnickim i lubelskim.

23 nowe przypadki ASF potwierdzono w województwie warmińsko-mazurskim. Większość z nich wystąpiła na zachodzie regionu (powiat ostródzki, olsztyński), pojedyncze przypadki odnotowano też w powiecie ełckim i bartoszyckim.

Osiem nowych przypadków potwierdzono w województwie podkarpackim. Pojawiły się one w powiecie lubaczowskim, niżańskim, przeworskim i tarnobrzeskim. Kolejnych pięć przypadków potwierdzono także na Mazowszu (powiat grójecki, kozienicki, otwocki i sokołowski), oraz w Wielkopolsce (powiat wolsztyński i grodziski.

Od początku roku w kraju potwierdzono już 1818 przypadków ASF.