Produkty takie określane są skrótowo SCP (single cell protein) czyli białko z pojedynczych komórek. Jednym z takich produktów jest SCP 8010 Koncentrat białka mikrobiologicznego o wysokiej strawności, nowa propozycja w ofercie Blattin.

SCP 8010 to produkt uboczny z produkcji aminokwasów przez kultury bakterii Escherichia coli K12 na podłożach pochodzenia roślinnego lub chemicznego. To wysokiej jakości źródło białka o doskonałym profilu aminokwasowym oraz wysoce dostępnych składnikach mineralnych, mikroelementach i witaminach.

To dobra alternatywa dla mączki rybnej czy też białka ziemniaka, gdyż zawiera wyższy poziom białka niż te komponenty. Charakteryzuje się bardzo dobrą strawnością jelitową (u trzody powyżej 92 proc.) oraz wysoką koncentracją energii. Jest wolny od GMO, posiada odpowiednie walory smakowe i jest stabilny w procesie granulacji.

Koncentrat może być wykorzystywany w żywieniu trzody chlewnej, drobiu oraz bydła. Koncentrat jest sprzedawany w 25 kg workach, cena netto wynosi 6,6 zł/kg.

Poniżej przedstawiamy wartość odżywczą koncentratu.