Biodevas Laboratoires, to znany już na polskim rynku producent specjalizujący się w wytarzaniu naturalnych związków przeznaczonych do ograniczenia stosowania antybiotyków i pestycydów w dziedzinie żywienia zwierząt i produkcji roślinnej. Francuski producent planuje ekspansję na Amerykę Północną oraz Azję. Szef firmy, François Blua uważa, że pozwoli to na zwiększenie sprzedaży o 20 proc. w ciągu najbliższych trzech lat.

- Nasze produkty są bardzo dobrze znane we Francji, zyskują też coraz większe uznanie na rynkach europejskich, w tym polskim.  – powiedział Francois Blua, dyrektor generalny Biodevas Laboratoires. – Obecnie 30 proc. naszych wyrobów trafia do odbiorców zagranicznych i jeśli chcemy zwiększać eksport musimy szukać dalej. Szczególnie atrakcyjny jest rynek amerykański, na którym popyt na rozwiązania naturalne jest większy, niż bieżące możliwości dostawców w tym zakresie.

Francuski producent zdecydował się na otwarcie filii w USA dzięki czemu proces rejestracji produktów jest krótszy niż w przypadku organizowania lokalnego kanału dystrybucyjnego. Celem filii Biodevas Laboratoires jest współpraca z takim kontrahentami, jak np. McDonald ’s, którzy szukają sposobów na zmniejszenie pozostałości po antybiotykach w produktach zawierających mięso.