Na powierzchni 40 tys. m2 firma Cedrob Pasze wybuduje nowoczesny zakład, w których produkowane będą pasze dla trzody chlewnej i drobiu. Moce przerobowe wytwórni sięgać mają 2,5 tys. ton na dobę. W założeniu ma to być najnowocześniejszy obiekt tego typu w Polsce, i jeden z nowocześniejszych w Europie.

Zakład zostanie wyposażony w sprawdzone rozwiązania technologiczne. Innowacją będzie nowoczesna linia do gotowania ziarna zbóż. Zabieg ten ma na celu poprawę strawności obecnej w paszy skrobi, a także zwiększenie smakowitości tak przetworzonych komponentów. Rozkład skrobi do prostszych związków nadaje bowiem paszy słodki smak, dzięki czemu jest ona chętnie pobierana przez zwierzęta. Dodatkowo działanie wysokiej temperatury zapewnia bezpieczeństwo biologiczne produktu końcowego. Linia technologiczna do gotowania ziaren zbóż, wykorzystywana będzie przede wszystkim do produkcji składników pasz dla trzody chlewnej. Zastosowanie takich mieszanek jest odpowiedzią na stale wzrastające możliwości produkcyjne współcześnie hodowanych ras zwierząt.

Obecnie na terenie budowy wykonywane są fundamenty magazynów, wieży technologicznej i innych budynków. Powstały już podbudowy pod drogi i parkingi. Jak zapewnia inwestor, prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Planowany termin uruchomienia zakładu to druga połowa przyszłego roku.