W ciągu ostatnich 7 dni nie odnotowano wyraźnych zmian cen skupu tuczników. Spośród kilkunastu zakładów wśród których przeprowadzamy naszą cotygodniową sondę tylko w jednym odnotowano podwyżkę cen rzędu 10 gr/kg. W pozostałych skupach obowiązują ceny z minionego tygodnia. I tak średnia cena tuczników w klasie E wynosi obecnie 5,48 zł/kg netto (w porównaniu z zeszłym tygodniem wzrosła o 2 gr), a za żywiec zakładu płacą przeciętnie 4,04 zł/kg netto (o 4 grosze więcej niż przed tygodniem.


Ceny tuczników ocenianych poubojowo wahają się w przedziale 5,05 – 5,90 zł/kg netto, a za żywiec zakłady płacą od 3,9 do 4,30 zł/kg netto. Tradycyjnie już najwyższe ceny oferują zakłady w województwie mazowieckim, w najgorszej zaś sytuacji znajdują się producenci trzody z Podkarpacia.


Stagnacja panująca aktualnie na rynku trzody chlewnej nie jest niczym nowy, ceny utrzymują się na podobny poziomie od blisko 4 miesięcy. W tym czasie następowały jedynie nieznaczne wahania cen skupu tuczników. Spodziewać się należy że również najbliższe tygodnie nie przyniosą znaczących zmian.