Nie widać końca krachu na rynku trzody chlewnej. Choć wydaje się, że gorzej być nie może kolejne tygodnie biją w rolników kolejnymi obniżkami cen. W ciągu minionych siedmiu dni ceny spadły o kolejnych kilka groszy.

Jak wynika z naszej cotygodniowej sondy, na dzień dzisiejszy żywiec wieprzowy wyceniany jest przeciętnie na 4.27 zł netto za kilogram, co oznacza że w porównaniu z ubiegłym tygodniem stawki skurczyły się średnio o 6 groszy. Ceny wahają się w granicach 3,90 - 4,45 zł netto za kilogram. 

Półtusze w klasie E wyceniane są obecnie średnio na 5,52 zł netto za kilogram, co oznacza, że w przeciągu tygodnia tuczniki potaniały o kolejnych 8 groszy. Ceny wahają się w granicach 5,20 - 5,75 zł netto za kilogram. 

Aktualnym stawkom brakuje jeszcze wprawdzie sporo do poziomu z początku roku, kiedy to żywiec wieprzowy wyceniano nawet poniżej granicy 3,50 zł netto, niemniej biorąc pod uwagę bieżące koszty produkcji - ceny zbóż, energii, a w ostatnich dniach także nawozów kondycja gospodarstw z dnia na dzień ulega pogorszeniu. 

Sprawdź aktualne notowania cen tuczników