W porównaniu z zeszłym tygodniem, w krajowych skupach trzody chlewnej odnotowano spadki cen rzędu 15-20 groszy. Jest to bezpośrednia konsekwencja środowych obniżek cen na niemieckiej dużej giełdzie. Przypomnijmy: wówczas odnotowano spadek cen o 6 eurocentów.

Według danych z dnia dzisiejszego ceny żywca wieprzowego wynoszą przeciętnie 6,13 złotych netto za kilogram. Ceny wahają się w granicach 5,80 - 6,60 zł netto za kilogram. W przeciągu tygodnia żywiec potaniał o około 11 groszy. Nieco większy spadek odnotowaliśmy w przypadku półtusz skupowanych w wadze bitej ciepłej: w porównaniu z zeszłym tygodniem potaniały one o blisko 20 groszy do poziomu 7,77 zł netto za kiogram. Ceny utrzymują się w granicach 7,30 - 8,10 zł netto za kilogram.

W skupach na szczęście nie widać oznak paniki związanej z pandemią COVID-19. Na dzień dzisiejszy wszystkie skupy, z którymi kontaktuje się nasza redakcja pracują normalnie i nie przewidują jak na razie ograniczenia uboju, czy przerw w działalności. O sytuacji w krajowych skupach będziemy informować Państwa na bieżąco.