Praktycznie od początku lutego ceny tuczników ulegały stopniowym wzrostom. Początkowo ich dynamika nie była duża, niemniej kolejne tygodnie przyniosły raptowną odbudowę poziomu cen skupu. W połowie marca stawki za tuczniki były nawet o 2 zł wyższe niż półtora miesiąca wcześniej. Niestety wiele wskazuje na to, że przynajmniej chwilowo okres dynamicznych wzrostów cen zakończył się. 

Jak wynika z naszej cotygodniowej sondy na rynku tuczników zaczyna gościć stabilizacja. W porównaniu z poprzednim notowaniem nie odnotowaliśmy poważniejszych zmian, W przypadku półtusz w klasie E podrożały one o około 4 grosze do poziomu 6,78 zł netto za kilogram. Ceny wahają się w granicach 6,50 - 7,00 zł za kilogram. Ceny żywca spadły natomiast o koło 6 groszy i wynoszą obecnie około 5,22 zł netto za kilogram. Ceny wahają się w granicach 4,80 - 5,90 zł. 

Nie należy jednak raczej popadać w panikę - wydaje się, że przynajmniej dwa najbliższe tygodnie będą raczej okresem stabilizacji - z danych historycznych wynika, że w okresie okołoświątecznym takowa stabilizacja następowała. 

Sprawdź aktualne notowania cen tuczników.

Chcesz kupić lub sprzedać zwierzęta? A może szukasz tańszej paszy? Sprawdź oferty na portalu Giełda Rolna!