• Ostatnie dni nie przyniosły większych zmian cen tuczników
  • Niektóre skupy zdecydowały się na symboliczne podwyżki, niemniej w większości przypadków ceny świń utrzymują się na poziomie sprzed tygodnia
  •  Według danych z naszej cotygodniowej sondy tuczniki w wadze żywej kosztują obecnie średnio 4,86 zł netto za kilogram, zaś półtusze w klasie E wyceniane są przeciętnie na 6,23 zł netto za kilogram

Niestety przedłuża się niekorzystna sytuacja na rynku trzody chlewnej. Wszyscy producenci oczekiwali, że wraz z kolejnymi tygodniami ceny tuczników będą stopniowo rosły. Tymczasem przedłużający się lockdown, i kiepska pogoda panująca w ostatnich tygodniach nie sprzyjała większej konsumpcji wieprzowiny, a co za tym idzie również wzrostom cen tuczników. 

Dużych zmian nie przyniosły także ostatnie dni. Jak wynika z naszego cotygodniowego notowania, ceny tuczników w porównaniu z zeszłym tygodniem utrzymują się na podobnym poziomie. W niektórych skupach możemy wprawdzie mówić o delikatnych podwyżkach, niemniej nie poprawiają one znacząco sytuacji producentów. 

Ile kosztują tuczniki?

Według danych pochodzących z naszej redakcyjnej sondy, na dzień dzisiejszy za półtusze w klasie E krajowi przetwórcy i pośrednicy płacą przeciętnie 6,23 zł netto za kilogram, czyli o 3 grosze więcej niż tydzień temu. Ceny wahają się w granicach 5,65 - 6,40 zł netto za kilogram. Żywiec wieprzowy wyceniany jest obecnie przeciętnie na 4,86 zł netto za kilogram (7 groszy więcej niż przed tygodniem), ceny skupu żywca wahają się zaś w granicach 4,50 - 5,40 zł netto za kilogram. 

Sprawdź aktualne notowania cen tuczników!