Jak wynika z naszej cotygodniowe sondy przeprowadzanej w kilkunastu punktach skupu trzody chlewnej, ostatnie dni nie przyniosły dużych zmian cen tuczników. Nic dziwnego - wiele zakładów w okresie pomiędzy Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem wstrzymało ubój, i obowiązują w nich stawki ustalone jeszcze w okresie przedświątecznym. Tam gdzie ubój jest prowadzony obserwujemy z reguły delikatny spadek cen. 

Cena żywca wieprzowego wynosi aktualnie 4,31 złotych netto za kilogram, co oznacza, że w porównaniu z minionym tygodniem tuczniki w wadze żywej potaniały przeciętnie o 6 groszy. Ceny wahają się w granicach 4,10 - 4,50 zł netto za kilogram. 

Półtusze w klasie E wyceniane są obecnie średnio na 5,63 zł netto za kilogram, co oznacza, że w porównaniu z ubiegłym tygodniem ich cena spadła o 4 grosze. Ceny wahają się w granicach 5,45 - 5,80 zł netto za kilogram. 

Większych zmian oczekiwać należy dopiero po Nowym Roku, kiedy zakłady mięsne wznowią ubój. Czy będą to jednak zmiany na lepsze? Bardziej prawdopodobne jest to że czeka nas kontynuacja trendu spadkowego zapoczątkowanego jeszcze przed Bożym Narodzeniem. 

Sprawdź aktualne ceny tuczników!