Ostatnie 7 dni przyniosło dalsze podwyżki cen skupu świń. Nie są one jednak tak wyraźne jak w pierwszych dwóch tygodniach marca. W tym czasie ceny tuczników wzrosły średnio o 15 – 20 groszy, a w niektórych skupach podwyżki sięgały nawet 40 groszy na kilogramie. W ostatnim tygodniu wzrost cen skupu tuczników był niewielki. Dotyczy to zwłaszcza świń sprzedawanych w wadze żywej, których cena wzrosła zaledwie o symboliczny grosz. Przed tygodniem zakłady płaciły ze żywiec przeciętnie 3,68 zł/kg netto, na dzień dzisiejszy średnia cena skupu wynosi 3,69 zł/kg netto. Ceny skupu żywca wahają się w zależności od regionu w granicach 3,3 – 4,3 zł/kg netto.

Bardziej zauważalne podwyżki nastąpiły w przypadku tuczników sprzedawanych w wadze bitej ciepłej. Średnia cena tuczników ocenionych w klasie E wynosi obecnie 5,28 zł/kg netto, czyli o 5 groszy więcej niż przed tygodniem. Ceny tuczników w klasie E wahają się w granicach 5  - 5,6 zł/kg netto.

Co do przyszłości rynku, eksperci są podzieleni: jedni przewidują, że podwyżki cen są tylko chwilowe, i już wkrótce nastąpią korekty. Są również tacy, którzy w obecnej poprawie sytuacji dostrzegają zwiastun lepszych czasów. Prawdopodobnie już po świętach przekonamy się kto ma rację.