Paweł Hadyński ze Stowarzyszenia Polskich Producentów Trzody Chlewnej podkreśla, że czasami zdarzają się takie sytuacje w pobliskich wsiach, gdy wypadkowi drogowemu ulega samochód przewożący świnie lub bydło. - W tym celu pomyśleliśmy, że Ochotnicza Straż Pożarna w Ludomach powinna mieć odpowiedni sprzęt na swoim wyposażeniu. To usprawni ich pracę, a nam i naszym zwierzętom zapewni bezpieczeństwo.

Jest on niezbędny, aby w awaryjnej sytuacji zabezpieczyć zwierzęta, do czasu zadecydowania o ich dalszym transporcie, lub w przypadku ich urazu. Paweł Hadyński w rozmowie z farmer.pl zwraca uwagę, że na razie wystarczający byłby zakup paneli ogrodzeniowych, które pozwalałyby ogrodzić 100 m2.

- Na takiej powierzchni będziemy w stanie zabezpieczyć większą ilość zwierząt. Do tego powinno wystarczyć 44 m długości paneli. Koszt zakupu jest na poziomie około 4 tys. zł brutto. W tym celu prowadzimy zbiórkę pieniędzy ale szukamy też sponsora, który chciałby się przyczynić do poprawy bezpieczeństwa w naszej okolicy i usprawnić pracę OSP.

Przenośne ogrodzenie dla zwierząt będzie potrzebne do akcji, w której poszkodowane są zwierzęta np. wypadek samochodu z żywcem. Pożar i zadymienie budynków inwentarskich i inne zagrożenia, w którym uczestniczą zwierzęta.