Przed nami najzimniejsze miesiące w roku. Niestety w przypadku wielu chlewni niskie temperatury na zewnątrz odbiją się również na warunkach utrzymania zwierząt. W niedogrzanych obiektach bardzo łatwo o przypadki wystąpienia różnego rodzaju dolegliwości ze strony układu oddechowego.

W tej sytuacji z pomocą przychodzi firma Bellako, oferująca całą gamę preparatów ziołowych, dedykowanych do stosowania w profilaktyce chorób układu oddechowego wielu grup zwierząt. Producenci trzody powinni zwrócić uwagę przede wszystkim na preparat Bell – Tucz. Jest to mieszanka uzupełniająca dedykowana na okres tuczu, zawierająca w swoim składzie wyciąg z czosnku i oregano.

Obecne w tych roślinach związki takie jak allicyna i kwakrol, wykazują silne działanie bakteriobójcze i bakteriostatyczne. Dzięki dodatkowi preparatu Bell – Tucz można więc ograniczyć ryzyko wystąpienia dolegliwości ze strony układu oddechowego, ale także zredukować częstotliwość zachorowań na infekcje przewodu pokarmowego.

Ponadto zastosowanie preparatu zwiększa tempo wzrostu, poprawia wykorzystanie paszy i jakość mięsa. Preparat należy stosować w dawce 0,3 – 0,6 kg na tonę paszy. Cena dodatku to 155 zł za opakowanie 5 kg.