Przy intensywnej produkcji zwierzęcej, gdy oczekujemy szybkiego przyrostu zwierząt w jak najkrótszym czasie musimy liczyć się z obciążeniem organizmów, które może wpływać przede wszystkim negatywnie na ich zdrowotność. Dlatego od mieszanek i dodatków paszowych oczekuje się, aby były kompletne pod względem potrzeb żywieniowych organizmów intensywnie rosnących i poprawiały ich cechy użytkowe.

Launtop Polska w swojej ofercie posiada produkt, który wspomaga wzrost młodych zwierząt nie tylko na początku tuczu ale i na dalszych etapach wzrostu. Produkt Cid Perfect od Launtop Polska jest szczególnie dedykowany dla prosiąt i kurcząt. W swoim składzie łączy działanie kwasów organicznych maślanu sodu oraz prebiotyków jak MOS - mannooligosacharydy i XOS - ksyloolilgosacharydy.

Kwasy organiczne w tym maślan sodu mają zarówno działanie konserwujące i ochrone paszy przed drobnoustrojami patogennymi ale też wpływają korzystnie na przewód pokarmowy zwierząt. Obniżają pH żołądka i jelita cienkiego, poprawiają wydzielanie enzymów trawiennych, sprzyjają regeneracji i odnowie nabłonka jelitowego.

Z kolei MOS jak i XOS z grupy prebiotyków przyczyniają się do wzrostu i rozwoju naturalnej flory bakteryjnej.

Firma Launtop, podsumowuje wszystkie korzystne aspekty stosowania produktu: poprawia jakość higieniczną pasz, działa jako środek bakteriobójczy i bakteriostatyczny oraz grzybobójczy, konserwuje paszę, obniża pH żołądka (szczególnie ważne w okresie odsadzenia i sytuacjach stresowych, takich jak zmiana paszy), polepsza strawność paszy (aktywacja enzymów trawiennych), sprawia, że jest mniej niestrawionych części paszy, ogranicza biegunki i śmiertelność prosiąt, obniża pH dwunastnicy, zwiększa pobranie paszy, ponieważ przypomina zwierzętom zapach mleka matki, zwiększa wydzielanie enzymów trawiennych (trzustkowe, jelitowe), sprzyja rozwojowi korzystnej flory jelitowej (Lactobacillus, Bifidobacteria), hamuje wzrost chorobotwórczych bakterii i grzybów, sprzyja ograniczaniu patologii jelit (ogranicza biegunki), stanowi naturalne źródło energii dla komórek jelita, działa jako doskonały stymulator wzrostu.

Zalecane dawkowanie produktu: prosięta od 6 do 12 kg 4 - 5 kg/t, prosięta od 12 do 35 kg 3 - 4 kg/t, tuczniki od 35 do 110 kg 1 - 2 kg/t, lochy (prośne i karmiące) 2 kg/t, brojlery, indyki 1-2 kg/t, nioski 1-2 kg/t, króliki 1-2 kg/t.

Cena produktu to 9,70 zł/kg netto.