Firma Hog Slat posiada w swojej ofercie pełne wyposażenie dla chlewni macior, w tym automat paszowy przeznaczony specjalnie dla loch karmiących.
 
- To co nas wyróżnia w ofercie produktowej, to automaty paszowe dla loch karmiących SowMax, które umożliwiają żywienie lochy ad libitum – do woli, zawsze wtedy, gdy odczuwa ona taką potrzebę. Funkcjonowanie naszego automatu jest bardzo proste i przystępne dla macior. Pasza jest wydawana na żądanie, wtedy kiedy locha poruszy prętem, który wbudowany jest w urządzenie. Dzięki temu rozwiązaniu pasza nie pleśnieje w korycie, co zapewnia wyższy poziom higieny oraz mniej pracy przy czyszczeniu koryt, a co za tym idzie, większe oszczędności – mówi Andrzej Stelmaszyk, kierownik projektu z firmy Hog Slat.

Dodatkowo ten system żywienia zapewnia lepsze rozkarmienie loch i ich wyższą laktację. Przekłada się to oczywiście na lepszą kondycje i wyższą wagę odsadzonych prosiąt. Dzięki temu poniesione nakłady finansowe bardzo szybko się zwracają.
 
- W standardzie wyposażenia kojca porodowego znajdują się jarzmo wraz z poidłami oraz korytem ze stali szlachetnej, plastikowe ruszta w strefie dla prosiąt i ruszta żeliwne umiejscowione pod jarzmem dla lochy. Te drugie są dedykowane specjalnie dla macior. Ich szczeliny są profilowane tak, aby nie raniły sutków. Latem podczas wysokich temperatur dodatkowo chłodzą lochę – dodaje Andrzej Stelmaszyk.