W przypadku loch ważne jest, aby oświetlenie było dostępne dla zwierząt przez minimum 16 godzin na dobę. Bardzo częstym problemem jest dostarczenie niewystarczającej ilości światła do obszaru budynku, w którym znajdują się świnie, czyli blisko podłogi.

Dlatego ciekawą ofertą doświetlania chlewni są systemy oświetlenia Pure Solutions, które dają możliwość elastycznego rozmieszczenia oświetlenia w pomieszczeniach inwentarskich.

System oświetlenia Pure Solutions wyposażony jest w uchwyty, które są bardzo łatwe do zamontowania. Wtyczki łączące listwy ledowe ułatwiają montaż w różnych układach. Listwy oświetleniowe mogą być łączone nawet do 16 sztuk w jednym ciągu (<300W) za pomocą kabli wyposażonych w specjalne wtyczki łączące. Mogą być też z powodzeniem montowane do sufitu, jak również dzięki swej lekkiej konstrukcji przymocowane do lin metalowych lub łańcuchów. Aluminiowe uchwyty do montażu oświetlenia do kojców zaprojektowano tak, aby źródło światła znajdowało się tuż nad głowami zwierząt, czyli tam, gdzie jest najbardziej potrzebne. System wtyczek i kabli łączących oraz klipsy mocujące sprawiają, że montaż można z łatwością wykonać samodzielnie, bez zaangażowania wykwalifikowanego elektryka. Co ciekawe listwy świecą kątem 120 stopni, a nie jak standardowe świetlówki 360 stopni. Dzięki temu światło lamp pada dokładnie tam, gdzie potrzeba i nie marnuje energii świecąc w zabudowę lampy.

Firma Pure Solutions przeprowadziła badania w grupie swoich klientów, które pokazały jak bardzo można poprawić parametry produkcyjne korzystając z tych systemów oświetlenia:

· 85 proc. badanych zauważyło lepsze lub dużo lepsze oznaki rui u macior;

· 66 proc. producentów zauważyło większą skuteczność krycia po wyproszeniu;

· 33 proc. zaobserwowało więcej żywych urodzeń.

Listwy LED posiadają kod IP65 według normy PN-EN 60529:2003. Oznacza to, że zabudowy listew są całkowicie pyłoszczelne oraz odporne na strugi wody podczas mycia oraz na działanie różnych gazów: amoniaku, metanu oraz soli. Zabezpieczenia silikonowe w listwach ledowych zapewniają bezpieczeństwo podczas użytkowania oświetlenia w wilgotnych warunkach i w pomieszczeniach, które wymagają częstego mycia wodą.

Obudowy listew wykonane są z aluminium, dzięki czemu są lekkie i nie ulegają korozji. Diody ledowe marki EPISTAR zapewniają 50 tys. godzin pracy, co oznacza mniej więcej trzykrotnie dłuższy czas użytkowania niż tradycyjne świetlówki. Listwy LED są enegrooszczędne. Oszczędności w zużyciu energii elektrycznej sięgają 60% w porównaniu ze zużyciem prądu przez świetlówki. Systemy oświetlenia Pure Solutions posiadają 3-letnią gwarancję i działają sprawnie przez wiele lat. Rozwiązania ledowe są tańsze w użytkowaniu niż tradycyjne świetlówki, a w nowych budynkach klientów Pure Solutions inwestycje zwracają się w ciągu 2-3 lat.