Mimo, że od kilku tygodni na rynku obserwowaliśmy stagnację lub spadek cen, eksperci jednogłośnie wskazywali na to, że trend ten jest przejściowy, a kolejne tygodnie powinny przynieść wzrost cen tuczników.

Prognozy te zdają się mieć potwierdzenie w faktach. Dane z ostatniego tygodnia wskazują na zmianę trendu na rynku. Od Wielkanocy ceny tuczników wzrosły przeciętnie o 8-10 groszy. 

Za żywiec wieprzowy krajowe skupy płacą obecnie średnio 6,64 zł netto za kilogram, co oznacza że w porównaniu z minionym tygodniem ceny wzrosły o około 8 groszy, stawki za tuczniki w wadze żywej wahają się w granicach 6,20 - 7,00 zł netto. 

Za półtusze w klasie E krajowe ubojnie płacą obecnie średnio 8,56 zł netto za kilogram, co oznacza że w porównaniu z ubiegłym tygodniem tuczniki podrożały o blisko 10 groszy. Ceny wahają się w granicach 7,90 - 8,80 zł netto za kilogram. 

Czy jest to początek kolejnej serii podwyżek? Przyszłotygodniowe notowanie (jako, że będzie to tuż po majówce) może nie przynieść wielkich zmian, choć wiele zależy jeszcze od reakcji rynków zagranicznych. Wydaje się jednak że w dalszej perspektywie możliwe są kolejne podwyżki cen. 

Sprawdź aktualne notowania cen tuczników!