Rozległa aktualizacja oprogramowania umożliwia bezproblemową wymianę danych i synchronizację pomiędzy sektorami chlewni: sektorem krycia, poczekalnią i porodówką. Ten transfer danych odbywa się za pośrednictwem połączenia interfejsem ISOagriNET. Na podstawie nowej architektury oprogramowania lochy można teraz zidentyfikować przy zaworze paszowym jako pojedyncze zwierzęta w grupie. Jest to w porównaniu z poprzednimi wersjami techniczna innowacja, ponieważ zwierzęta, stojąc przy korycie, nie są już anonimowe. Ponadto dane z zewnętrznego komputera, jak na przykład stacji karmiącej 4PX SowComp, dają się wczytać do komputera karmienia płynnego poprzez interfejs. W ten sposób ważne dane, jak numer lochy czy cykl, zapisane są w głównym komputerze. Locha musi zatem tylko zostać przydzielona do odpowiedniego zaworu paszowego.

Dodatkowe aplikacje kompletują program Wedy, np. wymiana danych z urządzeniem do mobilnego gromadzenia danych (MDE – rozwiązanie offline dla loch z czytnikiem laserowym) staje się znacznie łatwiejsza. Praktyczna w hodowli świń jest funkcja wyszukiwania korzystająca z pomocy MDE, ponieważ przenośne urządzenie jest połączone z planem pracy w komputerze Excellent.

Ponadto w zależności od liczby prosiąt można zaaplikować odpowiednią ilość paszy, podwyższając lub obniżając dawkę. System umożliwia też, przez uwzględnienie krzywej wody dla każdej lochy w stosunku do krzywej żywienia, przyznanie indywidualnie dla zwierzęcia odpowiedniej ilości wody w zaworze.
Jako rozwiązanie online możliwe jest sterowanie procesami z W-Mobile. W ten sposób wszystkie ważne dane związane z karmieniem są dostępne (w chlewni, jak również na całym świecie) przez smartfon, tablet czy inne przenośne urządzenia końcowe, tym samym umożliwiając wprowadzanie zmian.