Maxi+ to automat dla 30-40 szt. świń, maxi+ Twin dla 70-80 szt. Obie wersje, wszystkie części metalowe mają wykonane ze stali nierdzewnej, pozostałe z plastiku.

- W elementach regulacji wysypu paszy firma nie używamy elementów plastikowych, wszędzie jest wykorzystywana stal nierdzewna, co gwarantuje wytrzymałość i długą żywotność sprzętu. W standardzie jest umieszczony system poprawiający zsypywanie się paszy i zapobiegający jej zawieszaniu - tłumaczy Rafal Moczkowski, przedstawiciel Vissing Agro w Polsce.

Konstrukcja zasobnika paszowego Maxi+ Twin, sprawia że może być zasypywany w całości tylko jedną rurą spustową, co zmniejsza koszty instalacji paszociągu.

Regulacja wysypu paszy w tym automacie znajduje się z jednej strony i obsługuje jednocześnie dwa wysypy dzięki czemu użytkowanie jest łatwiejsze.

Druga linia to automaty VissingMat 100 dla maksymalnie 50 szt. i VissingMat 60 dla 40 szt. Różnią się one od automatów maxi+ rodzajem koryta.

Zastosowano tutaj koryto z polimerbetonu, którego konstrukcja ogranicza straty paszy spadającej pod ruszta i jednocześnie chroni je przed działaniem kwasów i uszkodzeniami. Nie ma potrzeby instalacji dodatkowych mat pod automaty. We wszystkich automatach rama jest zrobiona ze stali nierdzewnej o grubości 4 mm. Ceny automatów mieszczą się w przedziale od 750 do 1 340 zł netto.