„Grand Ouest” nie jest oficjalną oddziałem organizacją lokalną, ale obejmuje zasadniczo Bretanię i Kraj Loary. Jak ogłosiło Bretońskie Stowarzyszenie Producentów Mięsa (UGPVB) przyjęto statut. Następnie złożono wniosek o uznanie nowego stowarzyszenia do francuskiego ministerstwa rolnictwa.

Dopiero, gdy to się stanie, będzie można rozpocząć pracę. Według UGPVB nowe stowarzyszenie ChNP połączy producentów, którzy przy sprzedając 11,5 miliona świń decydują o prawie połowie francuskiej produkcji.

Celem nowego stowarzyszenia jest wzmocnienie pozycji rynkowej rolników, którzy są już członkami organizacji producentów, wyjaśniło UGPVB, która stoi na czele nowego zrzeszenia branżowego. Kolejnym celem jest znalezienie odpowiedzi na potrzeby rynku oraz oczekiwania konsumentów i obywateli.

Ponadto producenci liczą na wsparcie przyszłej WPR, aby móc realizować projekty strukturalne, w szczególności w zakresie modernizacji chlewni. Jako jeden z najpilniejszych projektów zrzeszeni producenci postrzegają rezygnację ze znieczulonej kastracji prosiąt, która ma być obowiązkowa od początku 2022 roku.