Zwierzęta będą następnie sprzedawane w Agrial, Eureden, Elpor, Evel’Up, Porcinéo, Porélia, Syproporcs, Porvéo, Porc Armor évolution, Związku Producentów Świń West (GRPPO) po średniej cenie, która obejmuje lochy i niekastrowane knury.

Wspomniane firmy razem produkują prawie 12 milionów świń rocznie, co stanowi połowę produkcji francuskiej. Kastrowane zwierzęta mają być również sprzedawane w celu zaspokojenia szczególnych potrzeb niektórych rynków. Zaniechanie kastracji ma być finansowane ze specjalnej opłaty na świnie rzeźne z gospodarstw, które już nie tuczą wykastrowanych prosiąt.

Kastracja prosiąt ze znieczuleniem zostanie zakazana we Francji pod koniec przyszłego roku. Niektóre gospodarstwa, w tym jeden z największych producentów trzody chlewnej w spółdzielni Cooperl, od dawna sobie z tym radzą. Cooperl opiera się między innymi na systemach rozpoznających zapachu kura w tuszy. Według doniesień medialnych 85 proc. hodowców świń zrzeszonych w Cooperl nie kastruje bez znieczulenia. W 2016 r. spółdzielnia wyprodukowała około 5,8 mln świń.