Dzisiaj produkcją mięsa w systemie PQS zajmuje się dziewięć zakładów mięsnych, są to: Zakłady Mięsne Olewnik, Zakłady Mięsne Olewnik-Bis, Centrum Mięsne Makton, Zakłady Mięsne Zakrzewscy, Polski Koncern Mięsny Duda, Zakłady Mięsne Skiba, Zakłady Mięsne Mróz, Prime Food oraz Zakłady Przetwórstwa Mięsnego Sobsmak.

Certyfikowana wieprzowina sprzedawana jest w sieci sklepów Piotr i Paweł, Makton, Sobsmak Deli, w sklepach firmowych ZM Olewnik, ZM Skiba i Prime Food. Można ją rozpoznać po logotypie PQS umieszczonym na opakowaniu.

Do dzisiaj znalezienie produktów wytwarzanych zgodnie z Systemem Jakości PQS nie należy do najłatwiejszych zadań, ale należy pamiętać, że jest to bardzo młody system.

Według Związku Polskie Mięso - zainteresowanie mięsem produkowanym w systemach jakości będzie rosło, co jest zgodne z trendem promowanym przez europejskiego ustawodawcę, bo zawierają one zapisy o dobrostanie zwierząt.
Braki w zaopatrzeniu są więc z jednej strony naturalną konsekwencją młodego wieku Systemu PQS, a z drugiej niedojrzałością naszego rynku. UE jednak nie odpuści i w kolejnych latach coraz więcej produktów mięsnych będzie produkowana w systemach takich jak PQS. Także w Polsce. Jest to też europejski sposób na parowanie uderzeń producentów z krajów trzecich
.

System PQS powstał w 2009 roku, całkowity budżet trzyletniej kampanii wynosi ponad 3,7 mln euro, z czego 50 proc., tj. ponad 1,8 mln euro, stanowi dofinansowanie ze środków unijnych, a 30 proc. ze środków krajowych (1,11 mln euro). Pozostałe 20 proc. całkowitego budżetu kampanii finansowane jest ze środków Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego, co stanowi ponad 0,7 mln euro.