Okres odchowu, to producentów prosiąt czas prawdziwych wyzwań. Decyduje on nie tylko o samych parametrach rozrodu, ale również o wynikach osiąganych przez zwierzęta w tuczu. Oferowany przez firmę Biopoint preparat Gelstart wspomaga kondycję prosiąt w tak newralgicznych momentach odchowu jak okres poporodowy i przedodsadzeniowy. Zawiera on wysoką dawkę energii (zawartość dekstrozy, sorbitolu i gliceryny, a także naturalne ekstrakty roślinne. Te pierwsze, stanowią zastrzyk energii dla prosiąt w pierwszych godzinach życia. Ekstrakty roślinne (zawierające między innymi kwas taninowy) ograniczają z kolei problem występowania biegunek. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza na etapie odsadzenia, kiedy to silny stres znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia tego rodzaju zaburzeń.

Ponadto obecny w preparacie kwas masłowy promuje wzrost kosmków jelitowych, co ma znaczenie nie tylko dla kondycji samych prosiąt, jak i późniejszych wyników osiąganych w tuczu.

Preparat dostępny jest w postaci zawiesiny podawanej prosiętom bezpośrednio do pyszczka. Jednorazowa dawka preparatu wynosi 2 ml