W końcówce roku 2020 dokonano sprzedaży 100% udziałów w spółce zależnej Rosan Agro Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Podgorodziu, w obwodzie Iwano Frankowsk na Ukrainie.

Rosan Agro została zakupiona w 2007 r. przez Polski Koncern Mięsny Duda (obecnie Gobarto). Wartość ówczesnej transakcji wynosiła 16 mln USD.

Jak czytamy w komunikacie, na biznes.pap.pl -  Sprzedaż udziałów oznacza wycofanie się Spółki z działalności produkcyjnej na rynku ukraińskim i skoncentrowanie się na działalności w Polsce, zgodnie ze Strategią działania grupy kapitałowej Emitenta na lata 2019 - 2024, o której Emitent informował w raportach bieżących nr 4/2019 z dnia 30 stycznia 2019 roku oraz nr 3/2020 z dnia 23 stycznia 2020 roku. Nabywcą przedmiotowych udziałów za kwotę 1 900 000 (słownie: jeden milion dziewięćset tysięcy) USD jest Bavilo Ltd. Kwota ta przewyższa aktualną wartość księgową zbywanych udziałów.

W ostatnim czasie GK Gobarto otworzyło nowoczesną fermę zarodową dla ponad 6 tys. loch.

Jak mówił Marcin Śliwiński, prezes zarządu Gobarto SA - Inwestycja w Zalesiu jest ważnym ogniwem Grupy Gobarto. Pozwoli nam rozwijać własną hodowlę trzody chlewnej, a tym samym współpracę z rolnikami z programu Gobarto 500, do których trafią zwierzęta. Przyczyni się także do rozwoju polskiego rynku trzody chlewnej. W hodowli będziemy korzystać z nowoczesnych rozwiązań technologicznych, które wyróżniają Zalesie na tle innych tego typu obiektów w Polsce.

GOBARTO S.A. to jeden z największych polskich producentów wieprzowiny. Spółka funkcjonuje na polskim rynku od ponad 26 lat. W 2002 roku firma zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Od 2014 firma jest również częścią Grupy Kapitałowej Cedrob, która obecnie posiada 85,56% udziałów spółki i jest jej większościowym akcjonariuszem.

Chcesz sprzedać, bądź kupić zwierzęta? Zostaw ogłoszenie na gieldarolna.pl!