Tak jak w poprzednich latach, także i w tym roku spółka przygotowała dla jego uczestników niezwykle atrakcyjne nagrody. Nagrodą główną, będzie ponownie samochód, natomiast na pozostałych finalistów czekają m.in. quad, telewizor LCD, laptopy, aparat fotograficzny, zestaw Hi-Fi oraz rowery górskie.

- Jak co roku, chcemy w ten sposób podziękować naszym dostawcom za współpracę oraz podkreślić ich ogromne znaczenie w ziałalności firmy. Pomimo przejściowych problemów w ostatnim czasie, nasza polityka w zakresie współpracy z hodowcami się nie zmienia – są dla nas cennymi partnerami, a relacje z nimi są dla PKM DUDA priorytetowe - zaznacza Maciej Duda, Prezes Zarządu Polskiego Koncernu Mięsnego Duda.

- Umowy kontraktowe, jakie premiujemy w konkursie, są jednocześnie bardzo korzystną formę współpracy dla hodowców, zapewniającą stabilizację produkcji, korzystne warunki finansowe, 7 – dniowy termin płatności oraz pewność zbytu niezależnie od aktualnej sytuacji na rynku. Dlatego zawsze gorąco zachęcam producentów trzody do uczestnictwa w programach kontraktacyjnych – dodaje Grzegorz Ograbek Dyrektor ds. Ekonomicznych i Surowcowych.

Konkurs Hodowca Roku jest największym tego typu wydarzeniem branżowym organizowanym dla hodowców trzody chlewnej Polsce i jednocześenie najważniejszym programem marketingowym PKM DUDA. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest podpisanie z Polskim Koncernem Mięsnym DUDA umowy kontraktacyjnej na dostawy żywca wieprzowego w 2009r. Konkurs cieszy się ogromną i stale rosnącą popularnością wśród hodowców – do udziału w nim zgłaszają się rolnicy z obszaru niemal całej Polski.

Partnerami tegorocznej edycji konkursu Hodowca Roku są największe firmy branży rolnej. Złotym Partnerem będzie firma LIRA (producent pasz), która już po raz drugi objęła patronat nad konkursem, Srebrnymi Partnerami będą: De Heus (producent pasz), Cargill (producent pasz) oraz Polnet (kompleksowe wyposażenia do produkcji zwieręcej). Patronat Medialny objęła redakcja dwutygodnika „FARMER”.

Źródło: PKM Duda