Jednym z rozwiązań, wspomagających producentów świń w zarządzaniu stadem loch, jest program elocha firmy Agro Creative, który swoją premierę miał na Targach Ferma w Łodzi.  Produkt został odznaczony Znakiem Nowości tegorocznych Targów.

Program służy do wspomagania zarządzania stadem podstawowym trzody chlewnej, wspiera następujące segmenty: stado podstawowe, stado remontowe, sektor krycia, sektor porodów, sektor odchowu prosiąt, jak i warchlakarni i tuczu oraz możliwość wprowadzenia danych dotyczących profilaktyki weterynaryjnej. Ostatecznie program umożliwia sprzedaż tuczników przy pełnej kalkulacji kosztów produkcji.

Podstawowym zadaniem programu jest wspomaganie hodowcy w podejmowaniu decyzji dotyczących prowadzenia stada. Odbywa się to poprzez zbieranie danych, przygotowanie statystyk i raportów dotyczących stada.

Elocha składa się z dwóch współpracujących ze sobą aplikacji: mobilnej dla urządzeń z systemem Android oraz programu PC dla urządzeń z systemem Win, OS, Linux.

Zbieranie danych jest łatwe, gdyż może odbywać się za pomocą smartfona. Dodatkowo na chlewni ułatwiają to kody QR, które można zeskanować z kart zwierząt w trakcie obchodu obiektu. Interface użytkownika został tak przygotowany aby jego użytkowanie było łatwe. Użytkownikowi prezentowane są tylko te akcje, które są możliwe ze względu na stan fizjologiczny zwierząt, co ogranicza pomyłki i przyspiesza wprowadzanie danych. Cały program został też przetestowany przez producentów świń, którzy zgłosili swoje uwagi co umożliwiło naniesienie praktycznych poprawek.

Program instalowany na komputerze stacjonarnym cały czas monitoruje stado wychwytując zwierzęta, które nie spełniają oczekiwań hodowcy oraz pozwala na przeglądanie statystyk i raportów dla stada. Dodatkowym modułem jest możliwość drukowania dokumentów potrzebnych w produkcji m.in. karta lochy czy tygodniowy plan pracy.

Koszt oprogramowania wynosi od 50 gr do 2 zł/miesiąc w zależności od wielkości stada loch i okresu czasu na jaki została wykupiona licencja.