Bartosz Czarniak jest hodowcą trzody chlewnej, prowadzącym gospodarstwo w gminie Gołębin w województwie kujawsko-pomorskim. Gospodarstwo prowadzi od ponad 10 lat. Rolnik wyspecjalizował się w hodowli zarodowej polskiej genetyki świń. W oparciu o stado podstawowe liczące około 60 loch prowadzi hodowlę zarodową mieszańców ras WBPxPBZ. 

Rolnik prowadzi ponadto produkcję polową na powierzchni około 35 ha gruntów ornych, z czego większa część produkcji przeznaczona jest na pasze. Szansę na funkcjonowanie rolnik dostrzega w stopniowym dostosowaniu budynków produkcyjnych do nowych wymogów dobrostanu. Jego zdaniem  jest to szansą na przetrwanie gospodarstwa nawet podczas dużych kryzysów rynkowych. Już dziś w gospodarstwie zrezygnowano z przycinania ogonów, czy szlifowania kiełków. Jednocześnie dzięki profilaktyce i bioasekuracji udało się całkowicie zrezygnować z zastosowania leczniczych dawek tlenku cynku, oraz znacząco ograniczyć zużycie antybiotyków. 

Rolnik prowadzi intensywną aktywność społeczną: działa w strukturach PZHiPTCh "POLSUS" pełniąc tam funkcję rzecznika. Na bieżąco komentuje wydarzenia dotyczące branżę produkcji trzody chlewnej. Jest także członkiem "Partii Twitterowych Rolników".