Najpierw Włosi a teraz Amerykanie wchodzą ze swoją ubojnią na polski rynek wieprzowiny. W miejscowości Góra (woj. dolnośląskie) od 2005 roku pracował zakład mięsny prowadzony przez jedną z polskich firm, który zakończył swoją działalność pół roku temu. Tego lata ubojnią zainteresowała się Grupa kapitałowa OSI i kupiła zamknięty już zakład. Nowa ubojnia działać pod nazwą OSI POLAND FOODWORKS Sp. z o.o., zaś  dyrektorem zarządzającym nowej spółki został Uwe Rössler.

Modernizacja zakładu trwała kilka miesięcy i po uzyskaniu wymaganych zezwoleń ubojnia rozpoczęła swoją działalność w połowie września. Nowy właściciel zapowiedział, że w połowie października osiągną pełną wydajność. W zakładzie będzie odbywał się ubój oraz rozbiór tusz. Oprócz przejęcia ubojni, Grupa OSI kupiło też firmę zajmującą się handlem bydłem. Ma to zapewnić Grupie łatwiejszy dostęp do surowca.

Grupa OSI powstała w 1909 r. w Chicago (stan Illinois, USA) jako przedsiębiorstwo rodzinne. Z hurtowego sprzedawcy mięsa firma stała się jedną z największych na świecie firm spożywczych. Obecnie OSI dostarcza na rynek wołowinę, wieprzowinę, drób, produkty rolne oraz specjalne produkty oparte na cieście. Grupa OSI, zatrudniając około 10 tysięcy osób w ponad 40 firmach w 17 krajach i osiągających przychody przekraczające 4 miliardy dolarów (2010), zaliczana jest do grona największych prywatnych przedsiębiorstw w branży spożywczej na świecie.

Źródło: farmer.pl