Nie widać końca serii obniżek cen, jakie na krajowym rynku obserwujemy praktycznie od początku lipca. Minione siedem dni przyniosło kolejną - i to wcale niemałą korektę w cennikach. W porównaniu z poprzednim notowaniem stawki oferowane hodowcom spadły o 25-35 groszy. 

Ile kosztują tuczniki? 

Na dzień dzisiejszy żywiec wieprzowy wyceniany jest średnio na 8,23 zł netto/kg. W porównaniu z ubiegłym tygodniem ceny skurczyły się o 20 groszy. Oferowane hodowcom ceny mieszczą się w zakresie 1,40 - 9,00 zł  netto/kg.

Za tuczniki w klasie E hodowcy mogą otrzymać od 9,70 do 10, 50 zł netto za kilogram, przy czym średnia cena kształtuje się na poziomie 10,34 zł netto za kilogram. To o 25 groszy mniej niż tydzień temu. 

 

Ceny tuczników znacznie poniżej stawek niemieckich

Po raz pierwszy od połowy kwietnia średnia cena tucznika w klasie E spadła poniżej stawki oferowanej na "dużej giełdzie". W przeliczeniu na złotówki, cena niemiecka wynosiła w ubiegłym tygodniu 10,70 zł netto za kilogram. Czy dystans pomiędzy oboma rynkami będzie dalej wzrastał? Na to pytanie da odpowiedź dzisiejsza sesja "dużej giełdy". 

 

Zerowa sprzedaż na "małej giełdzie"

Tymczasem na wczorajszej aukcji na "małej giełdzie" ponownie nie udało się ustalić ceny. Z 7 partii liczących łącznie 1090 zwierząt nie udało się sprzedać ani jednego tucznika. Piątkowa aukcja zakończyła się natomiast minimalną sprzedażą. Ustalono wówczas stawkę 2,46 euro/kg/