Ostatnie dni przyniosły delikatny wzrost cen skupu tuczników. Rynek wciąż pozostaje jednak w kryzysie, ostatnie podwyżki ani nie poprawiają sytuacji producentów trzody, ani nie należy ich również traktować raczej jako sygnału mówiącego o poprawie koniunktury.

Jakie ceny tuczników w wbc?

Według naszej cotygodniowej sondy, za półtusze w klasie E krajowe zakłady mięsne płacą obecnie średnio 5,26 zł netto za kilogram, co oznacza że w porównaniu z minionym tygodniem ceny tuczników wzrosły o 5 groszy. Stawki wahają się w granicach 5,05 - 5,45 zł netto za kilogram. 

Jakie ceny tuczników w wadze żywej?

Podobną podwyżkę odnotowaliśmy w przypadku cen żywca wieprzowego. Kosztuje on obecnie średnio o 5 groszy więcej niż tydzień temu, a cena tuczników w wadze żywej wynosi przeciętnie 4,08 zł netto za kilogram. Ceny żywca wahają się w granicach 3,80 - 4,30 zł netto za kilogram. 

Niestety opisana podwyżka jest symboliczna i w śladowym tylko stopniu może poprawić sytuację producentów. Przy dzisiejszych kosztach chowu  bardzo wiele dzieli producentów od tego, by na sprzedaży tuczników wygenerować zadowalający zysk. 

Sprawdź aktualne ceny skupu tuczników!