Żywienie loch w okresie poprzedzającym inseminację, jest jednym z czynników determinujących liczebność miotów. Odpowiednie przygotowanie żywieniowe loch do pokrycia (flushing) pozwala zwiększyć liczbę gotowych do zapłodnienia komórek jajowych, co bezpośrednio przekłada się na liczbę powstałych zarodków. 


OvuPig, mieszanka paszowa uzupełniająca, znajdująca się w ofercie firmy JHJ, przeznaczona jest do stosowania właśnie w okresie poprzedzającym pokrycie lochy. Zawiera w swoim składzie glukozę, drożdże paszowe, dodatek probiotyczny, oraz szereg niezbędnych witamin i minerałów. Glukoza zwiększa poziom energii w paszy, co poprzez zmiany hormonalne prowadzi do zwiększenia produkcji pęcherzyków jajnikowych. Obecne w preparacie bakterie probiotyczne stabilizują mikroflorę przewodu pokarmowego, co wspomaga wchłanianie substancji odżywczych niezbędnych do właściwego funkcjonowania układu rozrodczego i hormonalnego samic. Drożdże paszowe wzmagają dodatkowo objawy rui i wspomagają rozwój zarodków. Zastosowanie preparatu nie tylko zwiększa liczbę zapłodnionych komórek jajowych, ale zwiększa także przeżywalność zarodków w pierwszym etapie ciąży. W konsekwencji prowadzi to do zwiększenia liczby żywo urodzonych prosiąt.


Producent zaleca, rozpoczęcie stosowania preparatu w dniu odsadzenia, i stosowanie go przez kolejnych 5 – 6 dni (do momentu ponownego pokrycia). Lochy powinny dobowo pobierać około 300 g. Można go stosować jako posypkę, lub jako składnik paszy. Wówczas na 1 tonę paszy należy zastosować 50 kg preparatu OvuPig