Piątkowa sesja zakończyła się zerową sprzedażą tucznika, nie udało się zatem ustalić ceny sprzedaży zwierząt. 

Podczas wczorajszej sesji wystawiono 1010 tuczników w siedmiu partiach. Aukcja zakończyła się sprzedażą czterech partii liczących 640 zwierząt. Wylicytowana stawka była jednak o wiele niższa niż ta uzyskana w zeszłotygodniowym notowaniu. O ile w miniony wtorek wystawione tuczniki sprzedano w cenie 2,56 euro za kilogram, tak wczorajsza sesja zakończyła się wynikiem 2,47 euro za kilogram. Rozpatrywano zakres cenowy w granicach 2,45 - 2,49 euro za kilogram. 

 

Ceny na dużej giełdzie

Istnieje obawa, że wczorajsza obniżka przełoży się również na notowania "dużej giełdy", która w dużym stopniu odpowiada też za ceny tucznika w naszym kraju. Przypomnijmy, już zeszłotygodniowa sesja giełdy VEZG przyniosła kolosalny spadek cen: zakończyła się ona wynikiem 2,40 euro za kilogram, czyli o 10 eurocentów niższym niż tydzień wcześniej. Czy będzie kontynuacja trendu spadkowego? Przekonamy się już po południu.

 

Ceny tuczników w Polsce

Jak łatwo się domyślić, sytuacja na dużej giełdzie przełożyła się też na rynek krajowy. Nasze wczorajsze notowania wskazują, że w ciągu tygodnia tuczniki potaniały średnio o blisko 50 groszy (klasę E), oraz niemal 25 groszy (żywiec). Za tuczniki w klasie krajowe skupy płacą obecnie średnio 10,60 zł netto za kilogram, żywiec jest zaś wyceniany na około 8,45 zł netto za kilogram.